Wyprawa Granatowych do Wilna

⚜️ W dniach 16-19 października 2025 r. dwudziestu sześciu świeżo upieczonych instruktorów Chorągwi Chorągiew Kielecka ZHP w stopniu przewodnika wzięło udział w Wyprawie Granatowych do Wilna.

⚜️ Przewodnicy dobrani w zastępy rozwiązywali quest miejski poświęcony zabytkom i historii Wilna m.in. Cmentarzowi na Rossie, Ostrej Bramie, Muzeum Pałacowi Wielkich Książąt Litewskich czy Baszcie Giedymina, przy okazji zwiedzając miasto. Ponadto uczestnicy wyprawy spotkali się z przedstawicielami Związku Harcerstwa na Litwie oraz jego Przewodniczącą – pwd. Agatą Stankiewicz. Podczas obrzędowego kominka poświęconego modelowi przywództwa w ZHP nie mogło zabraknąć harcerskich piosenek oraz zadań związanych z liderstwem.

⚜️ Nasz hufiec reprezentowali druhowie: pwd. Filip Ciepluch i pwd. Grzegorz Szczepański 💪

Możesz również polubić…