Narodowe Święto Niepodległości
Dziś obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To już 107. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasze gromady zuchowe i drużyny harcerskie wzięły udział w obchodach tego dnia w swoich środowiskach na terenie całego powiatu kieleckiego:
Miasto i Gmina Chmielnik – w obchodach wzięły udział: 24 Drużyna Harcerska im. Adama Żeromskiego i 80 Gromada Zuchowa „Przyjaciele Puchatka”,
Miasto i Gmina Daleszyce – w uroczystościach na rynku i defiladzie z flagą wzięły udział: 69 Gromada Zuchowa „Wesołe Ekoludki”, 16 Drużyna Harcerska „Wybranieccy” i 23 Drużyna Wielopoziomowa z Kielc,
Gmina Górno – w obchodach w szkole i w parafii uczestniczyła 17 Drużyna Harcerska, a Iga Matysek reprezentowała swoją 56 Gromadę Zuchową „Sprytne Wiewiórki” z Krajna i zajęła II miejsce w Konkursie Piosenki Patriotycznej,
Kielce – 65 Muzyczna Gromada Zuchowa z Kielc i 35 Muzyczna Drużyna Harcerska wzięły udział w Koncercie Pieśni Patriotycznych i Żołnierskich,
Gmina Masłów – 76 Gromada Zuchowa „Strażnicy Żywiołów” wzięła udział w uroczystościach w Masłowie, a 47 Drużyna Harcerska „Iskra” pełniła wartę przy miejscach pamięci w Dąbrowie, Masłowie II i Wiśniówce,
Gmina Miedziana Góra – 55 Gromada Zuchowa ,,Dzielni Rycerze” wzięła udział w gminnych obchodach w Miedzianej Górze, a 10 drużyna harcerska im. Szarych Szeregów pełniła swą służbę w Ćmińsku, gdzie przygotowała przedstawienie i oprawę mszy w intencji Ojczyzny, a także pełniła wartę przy mogiłach bohaterów na miejscowym cmentarzu,
Gmina Raków – w gminnych uroczystościach w Rakowie wzięła udział 5 Szumska Drużyna Harcerska ,,Promień” im Ludmiły Stefanowskiej ps „Zjawa” . Harcerze pełnili także wartę przy pomniku Józefa Piłsudskiego,
Gmina Strawczyn – 15 Drużyna Harcerska „Litwos” z Oblęgorka odwiedziła przedszkole w Strawczynie i wzięła udział w gminnych uroczystościach,
Gmina Zagnańsk – 25 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. Zenka Borowskiego, Samsonów. wzięła udział w gminnych obchodach, 94 Drużyna Wielopoziomowa z Tumlina uczestniczyła w obchodach w szkole i parafialnym świętowaniu w Tumlinie, a 27 Drużyna Harcerska im. T. Kościuszki wzięła udział w uroczystościach w szkole, w gminie, a także w Biegu Niepodległości w Kielcach ![]()
Niech żyje Niepodległa Polska!

