Jesienny rajd harcerski

„Witojcie, młodzi poeci, wędrowcy i poszukiwacze historii! Dobrze, żeście przyszli w te nasze świętokrzyskie strony – pachnące jesienią, dymem z ognisk i starymi opowieściami” – tak nasi harcerze zostali dziś powitani na starcie Jesiennego Rajdu Harcerskiego „Śladami Żeromskiego”. A było nas ponad 200 osób!

Harcerze zebrali się w Krajnie, obok napisu Góry Świętokrzyskie i ruszyli na czerwony szlak. Po drodze wykonywali zadania, pisali swoją rajdową kronikę, wymyślali scenki czy tańczyli w rytm…natury

Wędrownicy zdobyli także szczyt Radostowej. Meta była przy Szkole Podstawowej w Bęczkowie, gdzie na wędrowców czekały kiełbaski.

To był piękny dzień

Spędzony w gronie harcerzy z zaprzyjaźnionych drużyn, z widokami na malownicze tereny i w promieniach słońca

Chociaż obiecane błoto też oczywiście było


Bardzo dziękujemy za organizację rajdu: za kwestie logistyczne i poczęstunek odpowiadała 17 DH ze Skorzeszyc, a za program Namiestnictwo Harcerskie i Namiestnictwo Wędrownicze naszego hufca.

Dziękujemy dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Piotra Ściegiennego w Bęczkowie za gościnę

